Poligrāfijas izstrādājumu laminēšana

Laminēšana ir pārklāšana ar īpašu plēvi, kas aizsargā dokumentus no mehāniskiem bojājumiem un nolietošanās. Laminēšana ļauj uzlabot vizītkaršu, restorānu ēdienkaršu, dokumentu, reklāmmateriālu un citu poligrāfijas izstrādājumu izskatu un paildzināt to kalpošanas laiku. 

Laminēšanas veidi

Laminēšana ir viens no pēdējiem pēcdrukas apstrādes procesiem. Tās princips ir gatavā drukas izstrādājuma pārklāšana ar laminēšanas plēvi. To dara ar īpašām ierīcēm – laminētājiem. Atkarībā no poligrāfijas izstrādājumu veida un to paredzētā lietošanas laika izmanto karsto vai auksto laminēšanu. 

Karstajā laminēšanā izmanto līdz noteiktai temperatūrai sakarsētus lamināta veltves, kas sakarsē līmi un ar spiedienu piespiež laminēšanas plēvi izstrādājumam. Karsēšanas pakāpi regulē atkarībā no izmantotā materiāla īpašībām. 

Aukstajā laminēšanā izmanto augstspiediena presi un laminētāja veltņus. Laminēšana var būt gan vienpusēja, gan divpusēja. 

Turklāt var izvēlēties arī laminēšanas veidu. PrintGroup tipogrāfija piedāvā divus laminēšanas veidus. 

Matētā laminēšana

Tā slāpē krāsas, noņem atspīdumus un arī mazina kontrastu. Matētā laminēšana piešķir gatavajam izstrādājumam īpašu šarmu un respektablu izskatu.

Glancētā laminēšana

Padara gatavo izstrādājumu piesātinātu un spilgtu. Glancēto laminēšanu galvenokārt izmanto restorānu ēdienkartēm, kalendāriem, plakātiem, atklātnēm un tamlīdzīgi.

Laminēšanas plēves biezums 

Svarīga nozīme ir arī laminēšanas plēves biezumam. Tas var būt no 25 līdz 250 mikroniem. Piemēram, restorānu ēdienkartēm vispiemērotākais variants ir 25 mikroni, vizītkartēm ir ieteicams izvēlēties plēvi ar 75 mikronu biezumu, bet caurlaižu, autovadītāja apliecību, pasu un citu svarīgu dokumentu laminēšanai visoptimālākais būs 150–250 mikronu biezums. 

Dokumentu un poligrāfijas izstrādājumu laminēšana Rīgā

Laminēšanas pakalpojumi ir ļoti pieprasīti arī mūsdienās. Savā Rīgas tipogrāfijā PrintGroup nodrošina visaugstāko kvalitāti gan lielformāta, gan standarta laminēšanai. Papildus jebkurā laikā varat pasūtīt bukletu, žurnālu, katalogu, reklāmas lapu un citu drukas izstrādājumu laminēšanu.

PALDIES!

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

whatsapp

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai nodrošinātu optimālu tīmekļa vietnes izmantošanu un funkcionalitāti. Noklikšķinot uz “Es piekrītu”, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.

×